logo

Wycieczka do Krakowa

W sobotę (7 maja) dzieci i młodzież ze świetlicy „Uśmiech Dziecka” oraz scholka z parafi św. Jana z Dukli w Częstochowie wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Łagiewnik, gdzie zapoznaliśmy się z historią życia świętej Faustyny, obejrzeliśmy rekonstrukcję pokoju, w którym żyła i zmarła a także odwiedziliśmy Kaplicę z cudownym Obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem świętej Siostry Faustyny, której złożyliśmy nasze intencje.

W Sanktuarium św Jana Pawła II wzięliśmy udział we Mszy św, której przewodniczył ksiądz Arcybiskup Wacław Depo. Zapoznaliśmy się także z historią słynnego Całunu Turyńskiego. Ważnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Wawelu. Nasz przewodnik – Pan Maciek, w sposób ciekawy i barwny opowiedział nam o najciekawszych miejscach Katedry Wawelskiej. Udaliśmy się także do Kościoła św.Bernardynów, gdzie przybliżono nam postać św. Szymona.

Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Stare Miasto. Na Rynku zjedliśmy pyszne lody, kupiliśmy pamiątki i przepełnieni wrażeniami wróciliśmy do domu. Aby droga nie dłużyła się dla wszystkich uczestników wycieczki opiekunowie przygotowali konkurs wiedzy dotyczący zwiedzanych miejsc.

Wszyscy uważni Pielgrzymi otrzymali nagrody a dżwięki gitary i wspólny śpiew umiliły naszą podróż.